Kulturní akademie knihovny - Květen 2017 - Marie Terezie

Květnové setkání Kulturní akademie knihovny bude věnováno císařovně Marii Terezii - jediné vládnoucí panovnici na českém trůně, jejíž 300. výročí narození si v těchto dnech připomínáme. Řeč bude nejen o historických událostech, bitvách a reformách, které se v době jejího panování uskutečnily, ale zaměříme se především na její soukromý život.

Z obrazů starých mistrů známe její podobu, účes, šaty i šperky – ale jaký byl její vnitřní svět? Byla opravdu tak tvrdá a nelítostná, jak se může na první pohled zdát? Koho z celého srdce milovala, a koho nenáviděla? Kdo jí pomohl v nejtěžších chvílích? Jaká chybná rozhodnutí v životě udělala a komu tím ublížila? Pokud vás zajímá životní příběh této neobyčejné ženy a chcete alespoň na chvíli vrátit čas do 18. století, přijměte naše srdečné pozvání na květnové setkání Kulturní akademie knihovny.

Přednáška se uskuteční v pondělí 29. května 2017 od 13.00 hodin v přednáškové místnosti Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36.

Přihlásit se na ni můžete do pátku 26. 5. 2017 ve studovně Městské knihovny v Přerově, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.

Účastníkem Kulturní akademie knihovny se může stát každý senior ve věku 60+. Všechny přednášky v rámci Kulturní akademie knihovny jsou bezplatné.

Počet účastníků akademie je vzhledem k prostorovým možnostem učebny omezen, proto neváhejte a přihlaste se včas.

Těšíme se na Vaší účast!

Kulturní akademie knihovny - květen 2017