Kulturní akademie knihovny - Duben 2017 - Josef Kainar

V letošním roce uplyne sto let od narození jednoho z nejvýznamnějších přerovských rodáků, básníka Josefa Kainara, jehož život i dílo si připomeneme na dubnovém setkání Kulturní akademie knihovny.

Kainar byl nejen básník a dramatik, ale také překladatel, skvělý hudebník, ilustrátor, novinář, scenárista i  výborný fotograf. Patřil k nejvšestrannějším českým umělcům, jejichž dílo je stále ještě živé, což dokazuje zejména skutečnost, že jeho písňové texty a zhudebněné básně má dodnes v repertoáru celá řada českých zpěváků.

Přednáška se uskuteční v pondělí 24. dubna 2017 od 13.00 hodin v přednáškové místnosti Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36.

Přihlásit se na ni můžete do pátku 21. 4. 2017 ve studovně Městské knihovny v Přerově, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.

Účastníkem Kulturní akademie knihovny se může stát každý senior ve věku 60+. Všechny přednášky v rámci Kulturní akademie knihovny jsou bezplatné.

Počet účastníků akademie je vzhledem k prostorovým možnostem učebny omezen, proto neváhejte a přihlaste se včas.

Těšíme se na Vaší účast!

Kulturní akademie knihovny - duben 2017