Kulturní akademie knihovny - Červen 2017 - Helena Štáchová

Červnové setkání Kulturní akademie knihovny bude věnováno významné osobnosti českého loutkového divadla - Heleně Štáchové, která byla nejen vynikající loutkoherečkou, ale také autorkou mnoha divadelních her, režisérkou a dabérkou.

Připomeneme si její začátky v Divadle Spejbla a Hurvínka, nejznámější divadelní hry i zážitky ze zahraničních představení. Povíme si o její nejbližší rodině, o největší životní ztrátě, o dlouhotrvajícím soudním sporu a také o boji s těžkou nemocí. Řeč bude rovněž o Miloši Kirschnerovi, který by v letošním roce oslavil 90. narozeniny, a o prof. Josefu Skupovi, který Divadlo Spejbla a Hurvínka založil. Pokud vás tedy zajímá svět loutkového divadla a chcete se dozvědět více o jeho představitelích, přijměte naše pozvání na červnové setkání Kulturní akademie knihovny.

Přednáška se uskuteční v pondělí 26. června 2017 od 13.00 hodin v přednáškové místnosti Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36.

Přihlásit se na ni můžete do pátku 23. 6. 2017 ve studovně Městské knihovny v Přerově, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.

Účastníkem Kulturní akademie knihovny se může stát každý senior ve věku 60+. Všechny přednášky v rámci Kulturní akademie knihovny jsou bezplatné.

Počet účastníků akademie je vzhledem k prostorovým možnostem učebny omezen, proto neváhejte a přihlaste se včas.

Těšíme se na Vaší účast!

Kulturní akademie knihovny - červen 2017