O nás

Městská knihovna v Přerově je veřejnou knihovnou, střediskem knihovnických a informačních služeb. Zabezpečuje všeobecný a rovný přístup všem občanům a institucím ke kulturním hodnotám a informačním zdrojům. Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově je Statutární město Přerov.

Organizačně je knihovna členěna na útvar knihovnických a informačních služeb, útvar střediskových služeb, útvar doplňování a zpracování knihovních fondů a útvar provozně ekonomický. Má celkem 25 stálých zaměstnanců.

Knihovna poskytuje svým čtenářům a uživatelům široké spektrum knihovnických a informačních služeb na pracovištích jednotlivých oddělení a pracovišť na území Statutárního města Přerova a jeho místních částí. Dále knihovna zajišťuje prostřednictvím útvaru střediskových služeb knihovnický servis pro knihovny sdružené do střediska Přerov. Městská knihovna v Přerově poskytuje všechny své služby v souladu se zákonem 257/2001 Sb. (knihovní zákon) a je knihovnou pověřenou Vědeckou knihovnou v Olomouci k výkonu regionálních funkcí, ktreré jsou financování z rozpočtu Olomouckého kraje.

Naposledy změněno sobota, 27 prosinec 2014 16:41