SMARTkatalog

Nový internetový on-line katalog SMARTkatalog 2 je v současné době dostupný pouze pro platformu Android. Aplikace je dostupná na Google Play, odkud je možné si ji stáhnou a nainstalovat do Vašich smartphonů nebo tabletů. Pro využivání služeb on-line katalogu SMARTkatalog 2 je nutné aktivní připojení k internetu přes Vašeho mobilního operátora nebo WiFi.

Postup instalace:

• Spusťte na Vašem mobilním zařízení aplikaci Google Play
  • Do vyhledávacího pole (ikona lupy) napište Smartkatalog a potvrďte
  • Vyberte z nabízených možností SMARTkatalog 2 a zvolte instalovat. Postupujte dle pokynů.

Smartkatalog - Google Play

Postup nastavení:

• Spusťte na Vašem mobilním zařízení aplikaci SMARTkatalog 2
  • Při prvním spuštění se zobrazí stránka konfigurace, kde si nastavíte svoji hlavní, popř. další knihovnu
  • Volbou "Vyberte knihovnu" v sekci Hlavní knihovna zvolte jednu z nabízených možností, např. "Seznam podle názvu nebo města" a napište město, pro Městskou knihovnu v Přerově napište "Přerov" (možné psát bez diakritiky). Z nabídnutých možností si vyberte požadovanou knihovnu. Pro Přerov se Vám nabídne pouze jedna. Stejným způsobem můžete zadat i druhou knihovnu.
  • Do nabídek "Číslo čtenáře" a "PIN" můžete zadat své přístupové údaje k Vašemu čtenářskému kontu. Pokud zde nejsou tyto údaje nastaveny, je při každém přístupu na čtenářské konto opakovaně vyžadováno nové přihlášení.
  • Pro odchod z nastavení stačí dát volbu ZPĚT v rámci systému Android.
  • Přepínání mezi knihovnami se provádí pohybem prstů doprava nebo doleva po displeji.

Smartkatalog - úvodní obrazovnaSmartkatalog - nastaveníSmartkatalog - hlavní nabídkaSmartkatalog - volba knihovny

Jednoduché / rozšíření vyhledávání:

• V hlavním menu zvolte Jednoduché vyhledávání nebo Rozšířené vyhledávání
  • Zadejte jméno autora, začátek názvu, téma (klíčové slovo) popř. další informace (rozšířené hledání) pro vyhledání požadovaného dokumentu
  • Potvrďte volbu Spustit hledání
  • V zobrazeném seznamu zvolte požadovaný dokument
  • Zobrazí se základní katalogizační lístek zvoleného dokumentu
  • Volbou prostřední ikony se zobrazení informace o dostupnosti jednotlivých svazků na příslušných odděleních a pobočkách
  • Volbou pravé ikony se zobrazit náhled obálky (je-li k dispozici)

Smartkatalog - jednoduché vyhledáváníSmartkatalog - výsledkySmartkatalog - detailSmartkatalog - rozpis svazkůSmartkatalog - obálka

Novinky:

• V hlavním menu zvolte Novinky v knihovně
    • Zvolte knihovní fond, který se má prohledávat, standardně celý, popř. také období, které chcete zobrazit
  • V zobrazeném seznamu zvolte požadovaný dokument
  • Dále jsou k dispozici všechny informace o zvoleném dokumentu jako při hledání (detail, dostupnost, obálka)

Smartkatalog - čtenářské kontoSmartkatalog - Kde hledatSmartkatalog - Seznam novinek

Čtenářské konto, informace o výpůjčkách:

• V hlavním menu zvolte Konto čtenáře
  • Zvolte typ informací o vypůjčených dokumentech, popř. také období, které chcete zobrazit
  • Pokud jste v nastavení aplikace neuložili své čtenářské číslo a PIN, uveďte je zde
  • Zvolte Spustit vyhledávání
  • V zobrazeném seznamu zvolte požadovaný dokument

Smartkatalog - čtenářské kontoSmartkatalog - volba typu výstupuSmartkatalog - detail konta

• Ukončení aplikace SMARTkatalog 2 provedete volbou 2x ZPĚT v systému Android

Věříme, že Vám naše nová služba v podobě nového SMARTkatalogu 2 zjednoduší a urychlí vyhledávání informací o knihovním fondu naší knihovny i na Vašich cestách.

Naposledy změněno úterý, 20 leden 2015 13:36