Klub programování a robotiky

Zajímají tě počítače? Chceš se naučit programovat, seznámit se s 3D tiskem nebo poznat, jak fungují roboti? Rád se učíš novým věcem a poznáváš moderní technologie? Pak je náš nový Klub programování a robotiky určený právě pro tebe!

Městská knihovna v Přerově zahajuje od listopadu 2023 činnost Klubu programování a robotiky pro úplné začátečníky (dále jen Klub), ve kterém se můžeš naučit spoustu věcí souvisejících s programováním, internetem, robotikou a řadu dalších užitečných zajímavostí kolem počítačů. Aktivity Klubu budou probíhat během školního roku 2023/2024.

Pro koho je Klub určený?

• Pro všechny zájemce (začátečníky) ve věku od 10 do 14 let. Vzhledem k prostorovým možnostem učebny a dostupné technice je počet účastníků omezen max. počtem 9 osob

Kdy, kde a jak často bude Klub probíhat?

• Činnost Klubu bude zahájena v pondělí 6. listopadu 2023 a bude probíhat až do června 2024 vždy v pondělí jednou za 14 dní v době od 15.30 do 17.00 hodin v učebně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36 (přízemí).

Kdo Klub povede?

• Činnost Klubu bude zajištěna lektorem s odpovídajícím odborným vzděláním a pedagogickými zkušenostmi v oblasti IT a vzdělávání.

Kolik stojí členství v Klubu?

• Klub je zpoplatněn částkou 700 Kč/účastník/školní rok. Částka je splatná do 3. listopadu 2023 bezhotovostně na bankovní účet Městské knihovny v Přerově (číslo účtu 86-7119620217/0100), do zprávy pro příjemce uveďte jméno a příjmení dítěte. Poplatek nezasílejte dříve, než obdržíte potvrzení Vaší přihlášky (telefonicky nebo e-mailem). Poplatek není vratný za neabsolvované lekce.

Jak se do Klubu přihlásit?

• Termín podání závazných přihlášek do Klubu je do 27. října 2023. Přihlášku si můžete vyzvednout v půjčovně pro dospělé v provozní době tohoto pracoviště nebo stáhnout ve formátu PDF. Přihlášku musí podepsat zákonný zástupce zájemce o Klub a odevzdat ji v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36 nebo zaslat e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Co všechno se v Klubu naučíš?

• Práce s Micro:Bitem:
  • Práce s vestavěným LED displejem.
  • Použití vestavěných tlačítek.
  • Práce se zvukem.
  • Orientace Micro:Bitu v prostoru.
  • Propojení Micro:Bitů v síti.
  • Práce s 3D tiskárnou:
  • Seznámení s technologií 3D tisku a jejím využitím.
  • Základy tvorby 3D modelů pro tisk.
  • Tvorba a tisk vlastního 3D modelu.
  •  Práce s robotem EV3 Lego Mindstorm:
  • Přehled LEGO Mindstorms EV3 sestavy.
  • Seznámení s různými senzory a jejich funkcemi.
  • Stavba jednoduchého robota s pohybovými senzory.
  • Základní principy programování (sekvence, smyčky, podmínky).
  • Vzdálené ovládání robota.
  • Finální projekt.
  • Soutěž.

Těšíme se na všechny účastníky!

Klub programování a robotiky