Velká prázdninová luštitelská soutěž - Slavná díla v osmisměrkách a sudoku


Zapojte se do velké prázdninové luštitelské soutěže „Slavná díla v osmisměrkách a sudoku“ o zajímavé ceny.

Léto a vytoužené období dovolených je po roce konečně tady a my jsme se opět rozhodli zpříjemnit vaše prázdninové chvíle klidu a odpočinku, a to oblíbenými osmisměrkami a sudoku. Pokud tedy patříte mezi milovníky luštění, neváhejte a pusťte se do toho! Jakou malou nápovědu vám prozradíme, že v tajenkách naleznete slavná literární díla, která se již léta řadí mezi doporučenou četbu všech studentů.

Každý prázdninový týden, a to pravidelně v úterý, se na této internetové stránce budou střídavě objevovat nové soutěžní osmisměrky a sudoku s tajenkami. První soutěžní osmisměrka bude zveřejněna v úterý 4. července 2017.

Osmisměrky můžete luštit on-line přímo na vašem počítači nebo si je vytisknout a vyplňovat například u vody nebo na dovolené, třeba u moře. Sudoku jsou k dispozici pouze k vytištění, ale můžete si je, stejně jako osmisměrky, vyzvednout i v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36. Všechny soutěžní i bonusové osmisměrky a sudoku budou rovněž dostupné v tištěném formátu v naší letní půjčovně na přerovském bazéně nebo v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36.

Každý z účastníků velké prázdninové luštitelské soutěže musí vyluštit co nejvíce soutěžních osmisměrek a sudoku a zaslat správné znění tajenky nejpozději do neděle 3. 9. 2017 na e-mailovou adresu aktivity@knihovnaprerov.cz. Do předmětu zprávy uveďte LETNÍ SOUTĚŽ. Správné tajenky můžete zasílat postupně nebo všechny najednou před koncem soutěže.

Každá odpověď musí obsahovat následující údaje:

Tři úspěšní vylosovaní řešitelé obdrží hodnotné ceny a ti, kteří nebudou uživateli naší knihovny, získají navíc bezplatnou registraci do 28. února 2018.

Přejeme všem úspěšné luštění.

Ze soutěže jsou vyloučeni zaměstnanci organizátora a jejich rodinní příslušníci. Za rodinné příslušníky se pro účely této soutěže považují osoby tvořící domácnost a/nebo osoby blízké.

Úplné podmínky a pravidla soutěže jsou uveřejněny na www stránkách knihovny.

Dnes je: 20. 8. 2017.
Do konce soutěže zbývá 11 dnů.

Osmisměrky a sudoku:

Osmisměrka č.1 Luštit on-line Vytisknout 4.7.2017
Sudoku č.1 Vytisknout 11.7.2017
Osmisměrka č.2 Luštit on-line Vytisknout 18.7.2017
Sudoku č.2 Vytisknout 25.7.2017
Osmisměrka č.3 Luštit on-line Vytisknout 1.8.2017
Sudoku č.3 Vytisknout 8.8.2017
Osmisměrka č.4 Luštit on-line Vytisknout 15.8.2017
Sudoku č.4 přístupné od 22.8.2017
Osmisměrka č.5 přístupné od 29.8.2017

Pravidla osmisměrky:

V osmisměrce je nutné nalézt všechna slova z připojeného seznamu. Slova mohou být v osmisměrce umístěna vrůzných směrech: zleva-doprava, zprava-doleva, shora dolů, sdola nahoru, nebo diagonálně ve všech 4 směrech. Po vyškrtání všech slov zůstanou některá písmena v osmisměrce nepřeškrtnuta a tato písmena při čtení po řádcích zleva doprava tvoří tajenku osmisměrky.

Pravidla sudoku:

Cílem hry je doplnit chybějící číslice od 1 do 9 v předem dané a zčásti vyplněné tabulce. Tabulka je rozdělena na 9 × 9 polí. K předem vyplněným číslicím je třeba doplnit další tak, aby platilo, že v každém řádku, v každém sloupci a v každém bloku jsou použity vždy všechny číslice od jedné do devíti, ovšem každá z nich pouze jednou. Číslice se nesmí opakovat v žádném sloupci, řadě ani bloku, přičemž jejich pořadí není důležité.

Doporučený postup pro rešení sudoku:
Začněte řešit řadu, sloupec nebo blok, v němž zbývá vyplnit co nejméně políček. Začněte číslicí, která se již několikrát v sudoku vyskytuje. Jakmile se vám podaří dosadit správnou číslici, zkuste ji hned doplnit i na dalších místech v sudoku. Stejným způsobem postupujte, dokud nezaplníte všechna prázdná políčka.


Městská knihovna v Přerově | tisk | nahoru TOPlist