Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Vzdělávací kurzy

Městská knihovna v Přerově zabezpečuje pro všechny své uživatele i širokou veřejnost vzdělávací kurzy a přednášky zaměřené na práci s výpočetní technikou. Kurzy jsou pořádány zpravidla v dopoledních hodinách v době od 10.00 do 12.00 hodin nebo v odpoledních hodinách v době od 16.00 do 18.00 hodin. Aktuální přehled plánovaných kurzů a přednášek naleznete na našich www stránkách včetně termínů a přesných časů jejich konání.

Vzdělávací kurzy pro práci s výpočetní technikou jsou určeny max. pro 9 osob, aby byla zajištěna dostatečná kvalita výuky a každý účastník kurzu měl pro výuku k dispozici své vlastní PC / notebook s Microsoft Windows 10 a Microsoft Office 2016, který mu knihovna v rámci kurzu zapůjčí.

Vzdělávací přednášky jsou určeny pro větší počet účastníků, zpravidla do 25 osob, kdy účastníci nemají k dispozici výpočetní techniku a prezentace je zabezpečována prostřednictvím dataprojektoru, popř. dalšími prezentačními prostředky.

Přehled nabízených vzdělávacích kurzů a jejich rozsah:

 • Základy ovládání PC s Windows 10 (3x 2 hodiny)
  Kurz zaměřený na výuku základních funkcí OS Microsoft Windows 10 (popis prostředí Windows 10, základní aplikace Windows 10, práce se soubory na pevném disku a USB, popis základních klávesových zkratek).
 • Ovládání PC s Windows 10 pro pokročilé (3x 2 hodiny)
  Kurz zaměřený na prohloubení znalostí a vědomostí při práci s operačním systémem Microsoft Windows 10.
 • Základy práce s internetem (3x 2 hodiny)
  Kurz zaměřený na výuku základů práce na internetu, vyhledávání v internetu, používání elektronické pošty, sociálních sítí a komunikačních aplikací (Skype apod.).
 • Vyhledávání v internetu pro pokročilé (2x 2 hod)
  Kurz zaměřený na rozšíření dovedností při vyhledávání v internet a využívání vyhledávacích služeb Google, Bing a Seznam.
 • Microsoft Word prakticky I., II., III.(3x 2 hodiny)
  Kurz zaměřený na základy práce v textovém editoru Microsoft Word 2016.
 • Microsoft Excel prakticky I., II., III. (3x 2 hodiny)
  Kurz zaměřený na základy práce v tabulkovém procesoru Microsoft Excel 2016.
 • Microsoft PowerPoint prakticky (3x 2 hodiny)
  Kurz zaměřený na základy práce v editoru prezentací Microsoft Powerpoint 2016.soft Powerpoint 2016.
 • LibreOffice Writer prakticky (3x 2 hodiny)
  Kurz zaměřený na základy práce v textovém editoru Writer v bezplatném kancelářském balíku LibreOffice.
 • LibreOffice Calc prakticky (3x 2 hodiny)
  Kurz zaměřený na základy práce v tabulkovém procesoru Calc v bezplatném kancelářském balíku LibreOffice.
 • LibreOffice Impress prakticky (3x 2 hodiny)
  Kurz zaměřený na základy práce v editoru prezentací Impress z bezplatném kancelářském balíku LibreOffice.
 • Používáme Office 365 online (5x 2 hodiny)
  Kurz zaměřený na využívání bezplatných kancelářských aplikací  Microsoft Office 365 - textové dokumenty, tabulky, prezentace, formuláře, One Drive a další.
 • Používáme Google Apps (5x 2 hodiny)
  Kurz zaměřený na využívání bezplatných kancelářských aplikací Google Apps - textové dokumenty, tabulky, prezentace, formuláře, Google disk a další.
 • Základy práce s mobilní digitální fotografií (2x 2 hodiny) - V PŘÍPRAVĚ
  Kurz zaměřený na výuku základů práce s digitálními fotografiemi pořízenými prostřednictvím mobilních telefonů (stažení fotografií do počítače, aplikace pro úpravu fotografií, základní úpravy fotografií - odstranění červených očí, výřez z fotografie, úprava barevného podání a další).
 • Nejen senioři píší Wikipedii (3x 2 hodiny)
  Kurz zaměřený na představení internetové encyklopedia Wikipedia a možností, jak přidávat nebo editovat nové články a hesla. Kurz je určen nejen pro seniory.

Přehled nabízených vzdělávacích přednášek a jejich rozsah:

 • Začínáme s tabletem (1x 2 hod)
  Přednáška představí stručnou historii tabletů a jejich základní rozdělení. Představí základní aplikace pro tablety se systémem Android a Obchod Play pro jejich stažení a instalaci. Přednáška rovněž představí on-line katalog SMARTkatalog pro vyhledávání v knihovním fondu Městské knihovny v Přerově a jeho uživatelské možnosti.
 • Používáme tablet I. - VIII. (7x 2 hod)
  Soubor přednášek s praktickými postupy navazující na přednášku "Začínáme s tabletem", ale pro její absolvování není vyžadována. Přednáška je zaměřena na představení principů instalace rozšiřujících aplikací z Google Obchod Play, registrace Gmail účtu a využívání cloudového úložiště Google Disk. Přednáška je rozdělena do dvou částí, kdy v první části jsou probírána uvedené témata a druhá je zaměřena na praktické příklady a řešení konkrétních požadavků účastníků.
 • Používáme bezplatné OpenSource aplikace na PC (1x 2 hod)
  Přednáška zaměřená na představení základních bezplatných aplikací pro PC a vysvětlení jejich základní funkcí (Google Chrome, LibreOffice, XnView, Gimp, freeCommander a další)
 • Využíváme e-Výpůjčky Městské knihovny v Přerově v prostředí Palmknihy.cz (1x 1 hod)
  Přednáška zaměřená na představení funkčnosti e-Vypůjček z portálu Palmknihy.cz a jejich využití prostřednictvím on-line katalogu Městské knihovny v Přerově.
 • Vytváříme vlastní www stránky - dostupné služby na internetu (2x 2 hodiny)
  Kurz zaměřený na představení internetových služeb zaměřených na tvorbu vlastních www stránek, vysvětlení pojmů doména, WWW, HTML, webhosting a další.

Máte-li zájem o účast v některém z nabízených kurzů nebo přednášek, napište nám na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my Vás budeme kontaktovat s dalšími informacemi. Sledujte pravidelně naše www stránky s aktuálním přehledem námi nabízených kurzů a přednášek včetně termínů a přesných časů jejich konání.

Naposledy změněno úterý, 17 prosinec 2019 08:08

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba ZískejBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty