Vytisknout tuto stránku

Pro školy

Městská knihovna v Přerově nabízí školám všech typů lekce informační výchovy a tematicky zaměřené besedy.

Náplní lekcí informační výchovy je seznámit žáky a studenty s knihovnou a s jejími službami, pomoci jim zorientovat se v knihovním fondu a naučit je správně pracovat s dostupnými informacemi. Cílem lekcí je vzbudit v dětech zájem o knihy a potřebu číst a v neposlední řadě také správně využívat dostupných informačních zdrojů.

Besedy jsou tematicky zaměřeny vždy pro určitou věkovou skupinu a jsou určeny jak pro děti předškolního věku, tak pro žáky základních a středních škol. Jedná se zpravidla o besedy vztahující se například k ročním obdobím, svátkům nebo k jednotlivým literárním směrům a žánrům. Řada besed je zaměřena na významné osobnosti literárního a regionálního života.

Nabízené besedy jsou vhodné jako tematický doplněk probíhající výuky v hodinách českého jazyka a dalších všeobecných předmětů.

Besedy trvají zpravidla 45 minut a jsou poskytovány bezplatně.

Na besedy je nutné se domluvit a objednat předem osobně nebo telefonicky na kterékoliv níže uvedené pobočce nebo pracovišti.

Pro školní družiny realizujeme zábavná odpoledne se spoustou kvízů, hádanek, hraní a povídání nejen o knížkách (Půjčovna pro děti – pouze středy odpoledne, Pobočka Předmostí – po domluvě).

Seznam lekcí informační výchovy a tematických besed pro období 2022/2023:

Besedy pro mateřské školy (PDF)

Besedy pro základní školy

Besedy pro střední školy (PDF)

Lekce informační výchovy pro MŠ, ZŠ a SŠ (PDF)

Zábavná odpoledne pro školní družiny (PDF)

KONTAKTY:

Půjčovna pro děti, Palackého 1, tel.: 581 334 076, 724 519 662, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Pobočka Předmostí, Hranická 93/14, tel.: 581 334 079, 724 519 634, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Pobočka Velká Dlážka 44, tel.: 581 334 078, 724 519 658 , e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Půjčovna pro dospělé, Žerotínovo nám. 36, tel.: 581 334 069, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Naposledy změněno středa, 31 srpen 2022 15:25