Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Informační služby

Veškeré informační služby jsou poskytovány ve studovně v budově Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36. Vybrané informační služby jsou poskytovány na všech ostatních pracovištích knihovny. 

Mimo informační služby studovna nabízí a zodpovídá uživatelské dotazy na zadaná témata a zpracovává odborné rešerše. Pracoviště poskytuje také informace a materiály regionálního charakteru a vykonává ediční činnost. Je rovněž střediskem Informačního centra neziskových organizací a podává informace o neziskovém sektoru.

Studovna nabízí také veškeré prezenční výpůjčky naučné, slovníkové a encyklopedické literatury včetně odborných časopisů. Poskytuje řadu knih a informačních materiálů o Evropské unii.

Uživatelům je ve studovně a čítárně k dispozici 5 počítačů s připojením na internet a bezdrátové připojení Wi-Fi. Čtenáři a uživatelé mají ve studovně přístup ke speciálním databázím, např. ČNB (Česká národní bibliografie), ASPI (Automatizovaný systém právních informací), Anopress atd. Studovna rovněž nabízí kopírovací služby. 

Regionální publikace

Za regionální dokumenty jsou považovány dokumenty pojednávající o historii, geografii a osobnostech  regionu, dokumenty  v tomto regionu vydané a regionálními autory zpracované. Regionální osobnosti a autoři jsou ti, kteří v tomto regionu působili, kteří se zde narodili  a zemřeli.

Městská knihovna v Přerově uchovává dokumenty vztahující se k našemu regionu a městu Přerovu, ale i k celému přerovskému okresu, Střední Moravě, jednotlivým obcím, osobnostem, událostem a dějinám.

Snažíme se ve fondu městské knihovny uchovat veškeré monografie, ročenky, sborníky, almanachy, zpravodaje obcí a jiné místní tiskoviny vydávané k různým výročím apod. 

Studovna vytváří rovněž databázi regionálních osobností a databázi článků z regionálního tisku.

Naposledy změněno úterý, 07 únor 2023 13:48

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČR Bibliohelp  Čte sy rád   Rosteme s knihou   Portál české literatury  Celé Česko čte dětem Čtení pomáhá

  Československá bibliografická databáze          Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba Získej Bookstart 

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik
Bankovní účet: 86-7119620217/0100

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty