Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

eVýpůjčky (Palmknihy.cz)

Městská knihovna v Přerově ve spolupráci s portálem Palmknihy.cz umožňuje svým uživatelům půjčování elektronických knih a řadí se tak mezi ostatní knihovny v republice, které tuto službu svým čtenářům poskytují. Propojením našeho on-line katalogu Tritius s katalogem Palmknihy.cz získají naši uživatelé k dispozici možnost zapůjčit si tisíce titulů e-knih, a to včetně novinek a bestsellerů.

Palmknihy

Dřívější portál eReading se sloučil s Palmknihami, vy však o nic nepřicházíte! Své e-knihy, kredity a seznam přání pouze nyní naleznete na Palmknihy.cz. Pro přihlášení použijte svůj e-mail a heslo z eReading.cz. Pokud máte založený účet na Palmknihách i na eReadingu pod různými e-maily, napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vaše účty budou spojeny.

Jaké jsou základní parametry půjčování e-knih prostřednictvím eVýpůjčky?

 • Všechny e-knihy pro eVýpůjčky z portálu Palmknihy.cz jsou dostupné z knihovního on-line katalogu Tritius (seznam dostupných knih pro eVýpůjčky).
 • Služba půjčování e-knih je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny v Přerově s platnou registrací a je poskytována zdarma.
 • E-knihy z eVýpůjček jsou dostupné pouze pro čtečky eReading.cz 4 Touch LightC-TECH Lexis (EBR-61, EBR-62), Energy eReader Pro HD, inkBOOK Classic 2, inkBOOK Prime, inkBOOK Prime HD, inkBOOK Lumos, inkBOOK Explore, ONYX BOOX Poke Pro 6", ONYX BOOX Nova 7.8", ONYX BOOX Note 10.3", ONYX BOOX Max 2 13.3" (zdroj eVýpůjčky Palmknihy.cz - aktualizace 14.1.2021) a na chytrých mobilních telefonech nebo tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading (Android, iOS). Aplikaci eReading nelze nainstalovat na čtečky Kindle a PocketBook.
 • Délka výpůjčky je 31 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní, výpůjčku není možné zkrátit ani prodloužit. Nevztahují se proto na ni žádné sankční poplatky z prodlení, vypůjčená e-kniha sama zmizí z vašeho čtecího zařízení.
 • Současně si je možné vypůjčit maximálně 3 tituly.
 • Kromě možnosti eVýpůjčky byly některé záznamy knih v našem katalogu obohaceny o možnost prolistovat si ukázku nebo obsah daného titulu ve formátu PDF.

Logo eReading.cz

Co je třeba před realizaci eVýpůjčky?

 1. Musíte být registrovaným uživatelem Městské knihovny v Přerově a mít platnou čtenářskou registraci.
 2. Ve svém uživatelském kontě v knihovně musíte mít zadaný platný e-mail. Ten můžete zadat u pracovnice knihovny přímo u pultu v půjčovně nebo si jej sami vložit přes web po přihlášení do svého účtu v katalogu Tritius.
 3. Jako přihlašovací údaje použijte vaše čtenářské číslo (je uvedeno na průkazu do knihovny) a heslo, které se skládá z prvních 6 číslic vašeho rodného čísla, pokud jste si heslo již sami nezměnili.
 4. Na portále Palmknihy.cz musíte mít účet se stejným e-mailem, který je uveden ve vašem účtu v naší knihovně.

Jak si půjčit e-knihu?

 1. Základní a nutnou podmínkou pro realizaci eVýpůjček je platná registrace v Městské knihovně v Přerově a na portále Palmknihy.cz (viz postup uvedený výše) vč. platné e-mailové adresy.
 2. Musíte být přihlášeni ke svému čtenářskému kontu v on-line katalogu Tritius prostřednictvím svého čtenářského čísla a PIN.e-výpůjčky
 3. Tituly, které lze půjčit jako eVýpůjčku, naleznete v přehledu dostupných knih pro eVýpůjčky (menu Odkazy na hlavní obrazovce on-line katalogu Tritius).
  e-výpůjčky
 4. Každý titul, který lze půjčit jako eVýpůjčku, má v detailu svého záznamu možnost volby “Půjčit E-knihu”. Tlačítko je aktivní pouze, jste-li přihlášeni ke svému uživatelskému kontu.
  e-výpůjčky
 5. Po kliknutí na tlačítko “Půjčit E-knihu” se objeví obrazovka, kde je nutné potvrdit souhlas s podmínkami eVýpůjčky.e-výpůjčky
 6. Po stisknutí tlačítka “Vyžádat si e-knihu” je e-výpůjčka připravena ke stažení na serveru Palmknihy.cz. Na vaši platnou e-mailovou adresu vám bude doručena informační zpráva s údaji o výpůjčce.e-výpůjčky
 7. Úspěšné dokončení operace.

e-výpůjčky

 1. Na váš e-mail bude doručena potvrzovací zpráva o eVýpůjčce.

e-výpůjčky

 1. Nyní je třeba přejít na Palmknihy.cz do sekce eVýpůjčky, kde je eVýpůjčka k dispozici.

e-výpůjčky

 1. Detail informace o realizovaných eVypůjčkách v kontě uživatele.

e-výpůjčky

Jak číst e-knihu z eVýpůjčky?

 1. Stáhněte si aplikaci eReading do svého čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android nebo přes App store pro iOS. 

  stažení aplikace eReading aplikace eReading
 2. Po instalaci a spuštění aplikace vyplňte přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu Palmknihy.cz. přihlašovací údaje

 3. Zobrazí se obsah záložky MÍSTNÍ, který bude zpočátku prázdný. V záložce ONLINE se objeví vypůjčená e-kniha, kterou je nutné po kliknutí na obálku stáhnout do zařízení. Při tomto kroku je nezbytné připojení k internetu.

  záložka "místní" prázdnázáložka "online"dotaz ke stažení
 4. Stažená e-kniha se nejprve zobrazí v záložce ONLINE spolu s datem, do něhož máte e-knihu vypůjčenou. Kliknutím na obálku se přesune do záložky MÍSTNÍ, kde je připravena ke čtení ve vašem zařízení i bez připojení k internetu.

  staženo "online" staženo "místní"
 5. Kliknutím na obálku e-knihy se kniha otevře a můžete začíst číst.

  stažená e-kniha

Staženou aplikaci si svém zařízení průběžně aktualizujte - v opačném případě může docházet k problémům s jejím správným fungováním. Případné dotazy pište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte na tel. č. 581 334 068. Videonávod, jak stahovat e-knihy, můžete zhlédnout na YouTube

Naposledy změněno středa, 23 únor 2022 11:54

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihou   Portál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáhá     

  Československá bibliografická databáze          Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba ZískejBookstart

 

 

 

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik
Bankovní účet: 86-7119620217/0100

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty