Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Neziskový sektor

Městská knihovna v Přerově poskytuje základní informace neziskovým organizacím v našem regionu. Služby pro neziskové organizace jsou poskytovány od roku 1995, kdy byla navázána spolupráce s organizací Neziskovky.cz (dříve ICN - Informační centrum neziskových organizací Praha).

Knihovna má ve svém fondu odbornou literaturu týkající se neziskových organizací  a všem zájemcům, nejen z řad  neziskových organizací (NO), jako jsou občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, kluby, spolky, aj. poskytujeme informace o neziskovém sektoru a pro neziskový sektor.

Tyto materiály obsahují vše týkající se činnosti NO:

  • informace o akcích pro NO
  • legislativa NO
  • financování NO
  • grantové možnosti
  • účetnictví
  • burza pracovních příležitostí v neziskových organizacích
  • adresy NO
  • připravovaná školení a semináře

Městská knihovna v Přerově se každoročně zapojovala do celostátní kampaně "30 dní pro neziskový sektor" a pořádala ve spolupráci s místními neziskovými organizacemi prezentační Výstavu neziskových organizací.

V roce 2007 se pořadatelé rozhodli desátým ročníkem kampaň ukončit a hledat jiné formy prezentace neziskových organizací

Městská knihovna v Přerově se rozhodla i nadále pokračovat v tradici a v roce 2008 výstavu, společně s prezentací svých služeb, opět zorganizovala. V současnosti nejsou pořádány žádné přímé aktivity na prezentaci služeb neziskových organizací.

Městská knihovna nabízí své www stránky pro možnost prezentace přerovských NO pod názvem "Informace o NO okresu Přerov". Náplní by měly být akce, činnost, potřeby, požadavky neziskových organizací. Dále nabízíme soupis informací o vaší organizaci z tisku (rešerše) a možnost prezentace vaší organizace v knihovně.

Na stránce www.neziskovky.cz najdete další informace o neziskovém sektoru v České republice a také např. databázi finančních zdrojů pro NO a databázi kontaktů na neziskové organizace v ČR.

Odkazy na další WWW stránky obsahující informace pro neziskový sektor: 

Odkazy na WWW stránky neziskových organizací a sdružení regionu Přerov je možno najít na našich internetových stránkách.

Městská knihovna v Přerově vytváří databázi neziskových organizací a sdružení regionu Přerov a blízkého okolí. Zájemci, kteří mají o informace z této databáze zájem, mohou si je vyžádat ve studovně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36 nebo v našem On-line katalogu.

V případě zájmu o umístění adresy Vaší neziskové organizace do naší databáze můžete kontaktovat pracovnice regionálního oddělení na telefonním čísle +420 581 334 069 nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Naposledy změněno čtvrtek, 02 leden 2020 08:19

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČR Bibliohelp  Čte sy rád   Rosteme s knihou   Portál české literatury  Celé Česko čte dětem Čtení pomáhá

  Československá bibliografická databáze          Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba Získej Bookstart 

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik
Bankovní účet: 86-7119620217/0100

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty