Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Oddělení a pracoviště

Útvar vzdělávacích, informačních a knihovnických služeb

Útvar zabezpečuje na profesionální úrovni všechny běžné knihovnické a informační služby. Organizuje kulturně výchovné a vzdělávací akce, pořádá kurzy a školení pro veřejnost, zajišťuje služby pro slabozraké a nevidomé, meziknihovní výpůjční službu republikového rozsahu a řadu dalších služeb.

Útvar disponuje rozsáhlým fondem knih, periodik, hudebnin a zvukových nosičů. Mimoto poskytuje širokou nabídku tematických kufříků, deskových her a čteček elektronickcýh knih. Od roku 2014 nabízí přístup k elektronickým knihám z portálu Palmknihy.cz.

Útvar zabezpečuje distribuce knih a časopisů na pobočky města a v domech s pečovatelskou službou.

Útvar zabezpečuje činnost těchto pracovišť a poboček

Útvar dále provádí tyto činnosti:
  • akvizice dokumentů - výběr a nákup dokumentů z různých informačních zdrojů a od různých dodavatelů
  • evidence, revize a vyřazování dokumentů
  • katalogizace dokumentů - zpracování dokumentů v automatizovaném knihovnickém systému podle knihovnických standardů
  • metodická činnost v rozsahu činnosti útvaru zaměřená pro knihovny v rámci regionálních funkcí a pro školní knihovny
Městská knihovna v Přerově mé ve svém fondu tyto typy dokumentů - knihy, časopisy, hudebniny, normy, mapy, zvukové knihy, CD audio, videokazety (region), multimediální CD ROMy, tematické kufřky, deskové hry a čtečky elektronických knih. K 31. 12. 2019 vlastnila knihovna 192 820 svazků knihovních dokumentů, včetně knih ve výměnném fondu regionálních funkcí, které přerovská knihovny vykonává pro některé z obecních knihoven v regionu. Mezi nabízené knihovní dokumenty, mimo knihy a časopisy, patří také široká nabídka audio CD, zvukových knih pro uživatele jejichž zdravotní omezení neumožňuje četbu tištěných knih, elektronických zdrojů, deskových her, elektronických knih (eVýpujčky) a další.

Útvar střediskových služeb

Útvar střediskových služeb zabezpečuje výkon regionálních funkcí, kterými je Městská knihovna v Přerově pověřena Vědeckou knihovnou v Olomouci a jejich financování zajišťuje Olomoucký kraj. V rámci těchto činností útvar zabezpečuje odborné knihovnické a informační služby pro 46 neprofesionálních knihoven střediska Přerov, z toho 10 knihoven v místních částech Přerova a 36 knihoven v samostatných obcích okresu Přerov

Útvar zajišťuje nákup a odborné zpracování knihovního fondu pro střediska Přerov a Všechovice. Z příspěvku obcí jsou nakupovány knihy do stálých fondů knihoven, výměnné soubory knih pro obě střediska jsou hrazeny z finančního příspěvku Olomouckého kraje. Útvar poskytuje odborné konzultace a školení pro neprofesionální knihovny, provádí kontrolní a metodické návštěvy a školení pro nové knihovníky.

Útvar provozně ekonomický

Zabezpečuje chod organizace po finanční stránce v souladu s platnými právními předpisy a stanoveným rozpočtem. Provádí správu svěřeného majetku, dbá na jeho údržbu a obnovu. Provádí personální a mzdovou agendu. Zabezpečuje chod sítě výpočetní techniky.

 

Organizační schéma (2021)

Naposledy změněno úterý, 05 leden 2021 07:16

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba ZískejBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty