Obsah kurzu - Microsoft Excel

Základy práce s tabulkovým editorem Microsoft Excel

Popis kurzu: Výukový kurz určený začínajícím uživatelům tabulkového editoru Microsoft Excel 2016/2013/2010/2007. Absolventi kurzu budou schopni vytvořit jednoduchou tabulku se základními vzorci. Naučí se vytvořené tabulky ukládat do složky umístěné v počítači. Veškerá probíraná témata jsou okamžitě prakticky procvičována. Každý účastník kurzu má k dispozici svůj počítač / notebook.
Obsah kurzu:
  1. Lekce - základní popis ovládání a vysvětlení jednotlivých částí tabulkového editoru MS Excel, panel nástrojů, buňka, list, sešit, základní editace tabulky
  2. Lekce - vytvoření nového dokumentu, uložení dokumentu, kopírování obsahu buněk, základy formátování buněk a tabulek, ohraničení
  3. Lekce - absolutní a relativní adresování buněk, odkazy na jiné buňky
  4. Lekce - základní vzorce a funkce v MS Excel - součet obsahu buněk, průměr, počet
  5. Lekce - shrnutí znalostí, opakování probraných témat, dotazy, diskuse
Podmínky pro účastníky: Účastník vzdělávacího kurzu musí ovládát základy práce s operačním systémem Microsoft Windows na úrovni kurzu Základy ovládání PC s Windows 10.

Microsoft Excel pro mírně pokročilé

Popis kurzu: Počítačový kurz určený pro uživatele, kteří si chtějí prohloubit a rozšířit znalosti při práci s textovým editorem Microsoft Excel 2016/2013/2010/2007. Kurz navazuje na pořádaný kurz Základy práce s textovým editorem Microsoft Excel. Pro absolvování kurzu pro mírně pokročilé není podmínkou absolvování kurzu pro začátečníky, ale u učastníků se předpokládají základní znalosti s prací v Microsoft Excel. Účastník vzdělávacího kurzu si rozšíři znalosti v tvorbě tabulek a využívání dalších funkcí, bude zvládat ukládání souborů s tabulkami na externí datová zařízení a jejich posílání e-mailem. Veškerá probíraná témata jsou okamžitě prakticky procvičována. Každý účastník kurzu má k dispozici svůj počítač / notebook.
Obsah kurzu:
  1. Lekce - opakování základních znalostí MS Excel, formátování buněk a tabulky, adresování buněk, základní vzorce (SOUČET, PRŮMĚR, MAXIMUM, MINIMUM)
  2. Lekce - vzorce a funkce MS Excel I. - kopírování vzorců v rámci tabulky, další funkce - podmínky, zaokrouhlování, datumové a další matematické funkce
  3. Lekce - vzorce a funkce MS Excel II. - provázanost buněk mezi jednotlivými listy, podmíněné formátování
  4. Lekce - tvorba grafů a jejich vkládání do tabulek Excel, práce s vytvořenými dokumenty - ukládání dokumentů na externí zařízení (USB flash disk), posílání dokumentů elektronickou poštou (podmínkou vlastní e-mailová adresa)
  5. Lekce - shrnutí znalostí, opakování probraných témat, dotazy, diskuse
Podmínky pro účastníky: Účastník vzdělávacího kurzu musí ovládát základy práce s operačním systémem Microsoft Windows na úrovni kurzu Základy ovládání PC s Windows 10 a Základy práce s tabulkovým editorem Microsoft Excel. Uživatel musí vlastnit funkční e-mailovou adresu a znát základy práce s elektronickou poštou, např. prostřednictvím služby Seznam.cz.

Naposledy změněno čtvrtek, 24 srpen 2017 16:51