Mallorca - horami severozápadního pobřeží

Největší z Baleárských ostrovů Mallorca představuje pro řadu lidí plážový ráj. Málokdo už ví, že podél celého severozápadního pobřeží se táhne od západu na východ úchvatné vápencové pohoří Serra de Tramuntana, zvedající se přímo od moře do výšek přes 1000 m. Impozantní horské kulisy jsou lemovány divokým pobřežím a přerušovány strmými soutěskami nebo údolími olivových, citrusových a mandloňových hájů.

Do míst, která si oblíbila řada umělců a která byla v roce 2011 zařazena na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, zavede posluchače lednové cestopisné přednášky Jaromír Novák.

Přednáška se uskuteční ve středu 24. ledna 2018 od 17.00 hodin v sále Ministerstva zemědělství ČR v Přerově, Wurmova 2.

Vstupné 20 Kč, uživatelé Městské knihovny v Přerově s platnou registrací mají vstup zdarma.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mallorca - horami severozápadního pobřeží - beseda s Jaromírem Novákem

(1 Hlasovat)