Základy ovládání PC s Windows 10 pro začátečníky

Městská knihovna v Přerově zve všechny zájemce do počítačového kurzu pro úplné začátečníky, kteří se chtějí seznámit s operačním systémem Windows 10.

Počítačový kurz je zaměřený na základy ovládání PC / notebooku, používání klávesnice, myši a touchpadu. Účastníci tohoto vzdělávacího kurzu si osvojí základy používání operačního systému Microsoft Windows 10, naučí se používat základní integrované aplikace - Průzkumník, WordPad, Kalkulačka, Poznámkový blok, Malování. Budou schopni prohlédnout si fotografie a videa z externích zařízení (USB flash disk) a naučí se základní úpravy nastavení prostředí Windows 7. Veškerá teoreticky probíraná témata budou zároveň prakticky procvičována. Každý účastník kurzu dostane k dispozici svůj notebook.

Obsah kurzu:

1. lekce - seznámení se se základy ovládání Windows 10, popis prostředí Windows 10, nabídka Start, použití myši a klávesnice
  2. lekce - ovládání integrovaných aplikací Windows 10 - Průzkumník, WordPad, Kalkulačka, Poznámkový blok, Malování
  3. lekce - prohlížení videí a fotografií ve Windows 10, základní práce s USB flash diskem
  4. lekce - základní úpravy nastavení Windows 10
  5. lekce - shrnutí znalostí, opakování probraných témat, dotazy, diskuse

Počítačový kurz bude probíhat vždy v pondělí (5 lekcí) v termínu od 23. 10. do 20. 11. 2017, a to v době od 9.00 do 11.00 hodin v učebně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově náměstí 36. Celý kurz se uskuteční pouze v případě naplnění minimálním počtem 7 účastníků.

Cena za celý kurz činí 200 Kč, pro uživatele Městské knihovny v Přerově s platnou registrací činí cena 100 Kč. Poplatek za kurz bude vybrán na první lekci, tj. 23. 10. 2017. Poplatky za neabsolvované lekce se nevracejí.

Na kurz se můžete přihlásit prostřednictvím formuláře na konci stránky nebo ve studovně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám 211/36, popř. na telefoním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.

Kapacita každého kurzu je omezena maximálním počtem 9 účastníků, aby měl každý účastník k dispozici potřebnou výpočetní techniku. Proto neváhejte a přihlaste se včas.

Těšíme se na vaši účast a při školení přejeme mnoho úspěchů.

Počítačové kurzy - Základy ovládání PC s Windows 10 pro začátečníky

Jméno:*