Sibiř - beseda s Tomášem Kubešem

Poznejte divokou přírodu Sibiře a její obyvatele na říjnové přednášce cestovatele a fotografa Tomáše Kubeše! Sibiř – to je drsná výprava divočinou, která nabízí dvě tváře - nespoutanou přírodu v kontrastu s buddhistickým Burjatskem. Město Jakutsk, velkolepé oslavy slunovratu Ysyakh, Jakuti, pastevci sobů, šamani, řeka Lena a její Stolby, silnice koster, dálnice do Magadanu, gulagy, Burjatsko, Ulan Ude.

Tomáš Kubeš (1972) je fotograf, novinář a cestovatel. Již od dětství se vášnivě věnuje fotografii, stejně jako cestování a poznávání odlišných kultur. Několik let prožil putováním po Africe a Asii procestoval stopem během cesty z Vladivostoku do Prahy nebo při dalších výpravách do Indie, Nepálu. V současnosti fotografuje reportáže pro mnoho časopisů, navštívil několik desítek zemí světa. Vedle reportážní fotografie se věnuje také portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii. Mezi jeho nejznámější cesty patří odvážná výprava za hledáním posledních žijících Pygmejů, putování se solnou karavanou do Danakhilské prolákliny, cesta do Jižního Súdánu během probíhající občanské války, přechod hor mezi Senegalem a Guineou, dobrodružná návštěva tajemného souostroví Bijagos a také další výpravy na pomezí Súdánu a Etiopie, kde se ocitl v zajetí, odkud musel prchnout.

Přednáška se uskuteční ve středu 11. října 2017 od 16.00 hodin v malém sále Městské domu v Přerově, Kratochvílova 1.

Vstupné 20 Kč, uživatelé Městské knihovny v Přerově s platnou registrací mají vstup zdarma.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Sibiř - beseda s Tomášem Kubešem