Vytisknout tuto stránku

Maluj jako světoví malíři - výtvarný kurz pro dospělé - OBSAZENO!

Obdivujete slavné malíře a jejich nádherná díla? Chtěli byste si sami namalovat podobný obrázek? Přihlaste se na náš podzimní výtvarný kurz pro dospělé, ve kterém si vyzkoušíme různé kreslířské a malířské techniky. 

V každé lekci si představíme jednoho známého světového malíře. Povíme si nejen o jeho životě, ale především o jeho díle, kterým se budeme při tvorbě inspirovat. Budeme vytvářet obrázky menších rozměrů (velikost max. formát A3) na kvalitní papírový podklad. Praktická tvorba bude proložena teoretickými poznatky. Vysvětlíme si základy malby a možnosti nanášení barev. Kurz je určen pro mírně pokročilé zájemce, kteří již s malováním nějaké zkušenosti mají. Veškeré potřebné materiály a pomůcky budou k dispozici na místě. Obrázky si následně můžete odnést s sebou domů nebo je darovat svým blízkým jako dárek. Výuka probíhá skupinově s důrazem na individuální konzultace.

Neváhejte se připojit k příjemné tvůrčí atmosféře. Odreagujete se od každodenního shonu a odnesete si sebou hodnotná díla.

Obsah kurzu:

  1. lekce - Impresionismus - Claude Monet – malování pastelem – zahrada, voda, lekníny
  2. lekce - Impresionismus – Vincent van Gogh – malování akrylovými barvami – květiny, krajiny, obloha
  3. lekce - Secese – Gustav Klimt – kombinace koláže a malby – portrét ženy s dekorativním pozadím
  4. lekce - Pointilismus – George Seurat – technika tečkování akrylem – pohlednice z Francie
  5. lekce - Kubismus – Pablo Picasso – kombinovaná technika, vodové barvy a akryl – vlastní kubistický portrét

Kurz bude probíhat v termínu od 3. 10. do 31. 10. 2022 (každé pondělí) v době od 16.00 do 18.00 hodin. Kapacita kurzu je omezena maximálním počtem 9 účastníků. Otevření kurzu je podmíněno minimálním počtem 7 osob.

Finanční podmínky: kurzovné činí 500 Kč/5 lekcí/1 účastník. Kurzovné je splatné na první lekci kurzu, tedy v pondělí 3. 10. 2022. Poplatky za neabsolvované lekce se nevracejí. V ceně je zahrnutý veškerý potřebný materiál.

Do kurzu se předem přihlaste prostřednictvím formuláře na konci stránky, osobně v Městské knihovně v Přerově na Žerotínově nám. 36, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese propagace@knihovnaprerov.cz.

Těšíme se na vaši účast a přejeme mnoho úspěchů a zábavy při absolvování kurzu.

Maluj jako světoví malíři


Přihláška na kurz

Jméno:*
E-mail:*
Čten. číslo:
Předmět:
Poznámka:*

Osobní údaje jsou zpracovávány v rozsahu a účelu uvedeném v Knihovního řádu v samostatné příloze Rozsah a způsoby získávání, zpracování a nakládání s osobními údaji uživatelů Městské knihovny v Přerově a v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a pouze pro účely administrace pořádané vzdělávací akce. Veškeré osobní údaje budou po skončení akce smazány a skartovány.