Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Živá semínka

Zajímáte se o semínka a rádi s nimi pracujete nejen na své zahrádce, ale také v kuchyni? Hledáte neustále nová využití nejrůznějších druhů obilnin, olejnin nebo luštěnin? Pak navštivte přednášku/workshop Veroniky Mergentalové, kde se dozvíte spoustu cenných informací a nových poznatků a navíc si odnesete i něco malého domů. 

Na přednášce se seznámíte s asi 20 druhy jedlých semínek z celého světa. Některé druhy uvidíte naklíčené, některé ochutnáte a navíc získáte inspiraci pro širší zařazení semínek do svého jídelníčku. Budou vám představeny známé i méně známé druhy obilí (ukázky, použití, klíčení, možnost umletí vlastních ovesných i jiných vloček), olejnin (celé i zpracované na rostlinné oleje, běžné i méně běžné – způsoby užití olejů v kuchyni i kosmetice), luštěnin (jejich stravitelnost, klíčení, recepty, ochutnávka) nebo len a konopí jako všestranné plodiny s odkazem na historii a velkou Moravu. Zmíněny budou také tradiční velikonoční pokrmy našich předků s využitím planě rostoucích rostlin i ochutnávka pučálky z naklíčeného hrachu.
 

Součástí workshopu bude i práce s ručním mlýnkem, na kterém si účastníci umelou vlastní vločky nebo i mouku. Každý účastník si odnese domů vlastnoručně připravený vzorek na přípravu jedné porce obilné kaše (v ceně vstupného). 

Přednáška se uskuteční v úterý 5. dubna 2022 od 17.00 hodin v přednáškové místnosti Městské knihovny v Přerově na Žerotínově náměstí 36.

Vstupné 30 Kč pro všechny účastníky.
 

Vzhledem k prostorovým možnostem přednáškové místnosti je kapacita akce omezena. Na přednášku se předem přihlaste do 1. 4. 2022 prostřednictvím níže uvedeného formuláře, ve studovně Městské knihovny v Přerově, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese sluzby@knihovnaprerov.czAkce se uskuteční pouze v případě naplnění min. počtem 7 přihlášených účastníků! 

Veškeré akce knihovny se konají v souladu s mimořádnými a aktuálně platnými opatřeními MZ ČR. Dbejte, prosíme, pokynů personálu knihovny.

Těšíme se na vaši návštěvu. 

Živá semínka


Přihláška na přednášku

Jméno:*
E-mail:*
Čten. číslo:
Předmět:
Poznámka:*

Osobní údaje jsou zpracovávány v rozsahu a účelu uvedeném v Knihovním řádu v samostatné příloze Rozsah a způsoby získávání, zpracování a nakládání s osobními údaji uživatelů Městské knihovny v Přerově a v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a pouze pro účely administrace pořádané akce. Veškeré osobní údaje budou po skončení akce smazány a skartovány.

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihou   Portál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáhá     

  Československá bibliografická databáze          Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba ZískejBookstart

 

 

 

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik
Bankovní účet: 86-7119620217/0100

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty