Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Představujeme - mobilní kamerová lupa

Chcete si přečíst denní tisk nebo některý z časopisů dostupných v naší studovně nebo čítárně, ale máte problémy se zrakem? Luštíte rádi křížovku, ale legenda u jednotlivých políček je napsána tak malým písmem, že na ni nevidíte? Rádi byste si prohlédli staré společné fotografie ze školy, ale už na nich nerozeznáváte ty malé postavičky? Potřebujete si přečíst návod k lékům, které vám předepsal lékař? Nyní už to není problém.

Městská knihovna v Přerově přichází s novou službou pro slabozraké uživatele a návštěvníky studovny a rozšiřuje svoji nabídku o zařízení, které pomůže tyto komplikace při užívání našich služeb odstranit nebo usnadnit. Do studovny v hlavní budově na Žerotínově náměstí jsme pořídili nové speciální zařízení - mobilní kamerovou zvětšovací lupu RUBY HD 7, která umožní číst veškeré knihovní dokumenty, převážně však noviny a časopisy, dostupné ve studovně nebo jakékoliv další vámi přinesené dokumenty.

Zařízení RUBY HD 7 představuje lehký a všestranný přístroj pro zvětšování tištěných, ale i 3D dokumentů až do vzdálenosti 4,5 metrů. Disponuje velkým 7 palcovým displejem a snadno ovladatelnými tlačítky pro práci se snímanou předlohou a dodatečným přisvětlením pro lepší čitelnost. Zařízení podporuje automatické zaostřování a přepínání mezi různými zobrazovacími režimy pro různé druhy zrakových postižení. Zařízení rovněž disponuje funkcí čtecí linky pro rychlou orientaci v textu a snadné čtení.

Mobilní kamerová zvětšovací lupa Ruby HD 7

Mobilní kamerová zvětšovací lupa RUBY HD 7 doplňuje naše stávající stolní kamerové zařízení ClearView C Speech 24“ HD s hlasovým výstupem umístěné na pobočce Velká Dlážka a rozšiřuje tak možnosti využití knihovních dokumentů uživatelům se zrakovým postižením, které jsou umístěny ve studovně a čítárně Městské knihovny v Přerově v budově na Žerotínově náměstí.

 

Stolní kamerová zvětšovací lupa ClearView C Speech 24 - pobočka Velká Dlážka

 

Obě zařízení byla pořízena za finanční podpory grantového programu Ministerstva kultury České republiky (VISK3) a z finančních prostředků statutárního města Přerov.

Odkaz na videoprezentaci zařízení Ruby HD 7 na Youtubu https://www.youtube.com/watch?v=EQpm4CyuX_8 (anglicky).

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČR Bibliohelp  Čte sy rád   Rosteme s knihou   Portál české literatury  Celé Česko čte dětem Čtení pomáhá

  Československá bibliografická databáze          Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba Získej Bookstart 

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik
Bankovní účet: 86-7119620217/0100

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty