Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Český den proti rakovině - veřejná sbírka

Městská knihovna v Přerově se letos připojuje k již 26. ročníku celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině, kterou pořádá Liga proti rakovině vždy jedenkrát ročně v květnu a jejíž výtěžek poputuje na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologického výzkumu a vybavení onkologických center.

Sbírka proběhne v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36 a na městských pobočkách na Velké Dlážce a v Předmostí od 11. 5. do 14. 5. 2022 v provozní době těchto pracovišť. Každý zájemce si zde může zakoupit sbírkový předmět v podobě žluté kytičky s fialovou stužkou v min. hodnotě 20 Kč. Součástí sbírky bude rovněž tematická výstavka knih. Pokud zrovna nemáte cestu do knihovny, ale do sbírky byste se rádi zapojili, využijte některou z dalších možností.

Od loňského roku je partnerem této akce také Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Síť spolupracujících knihoven se nadále úspěšně rozrůstá a při akci pomáhají již stovky knihovníků po celé ČR. Rakovina z našich životů bohužel nezmizela, onemocní každý třetí občan ČR a téměř třetina nemocných zemře. Díky prevenci je však možné se velké části onemocnění i úmrtí úspěšně vyhnout. Liga proti rakovině by proto ráda i v dnešní nelehké době pokračovala ve své práci především v oblasti prevence rakoviny a podpory onkologických pacientů a doufá, že úspěch letošní sbírky jí to umožní.

Děkujeme za vaši pomoc!

 

Český den proti rakovině

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba ZískejBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik
Bankovní účet: 86-7119620217/0100

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty