Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Twitter RSS

Logo knihovny

Vloženo: pondělí, 15 říjen 2018 0 komentář

Celorepubliková akce s názvem Týden knihoven je pro letošní rok za námi. Městská knihovna v Přerově stačila za tuto dobu nabídnout svým čtenářům a uživatelům z řad dospělých i dětí kromě spousty aktivit i oblíbenou čtenářskou amnestii, během níž bylo na všech odděleních a pobočkách prominuto 69 poplatků v celkové výši 2090 Kč.

Číst dál...

Vloženo: pondělí, 15 říjen 2018 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Vážení uživatelé Městské knihovny v Přerově,

u příležitosti letošního stého výročí vzniku Československé republiky jsme se rozhodli otevřít návštěvníkům naše oddělení pro děti a půjčovnu pro dospělé také v neděli 28. 10. 2018, a to od 13.00 do 17.00 hodin.

Číst dál...

Vloženo: úterý, 09 říjen 2018 0 komentář

Vážení uživatelé Městské knihovny v Přerově,

dovolujeme si Vás informovat o zrušení výtvarné soutěže „Komiks kreslí dějiny aneb Republice už je 100!“, a to z důvodu velmi malého zájmu veřejnosti a nemožnosti tak získat dostatatečné množství podkladů pro tvorbu zamýšleného nástěnného kalendáře pro rok 2019.

Přihlášeným účastníkům, kteří se do soutěže zapojili a chtěli své komiksové návrhy prezentovat se omlouváme a děkujeme jim za projevený zájem. Pokud nám své komiksové kresby zašlou do konce měsíce října, rádi je zveřejníme alespoň na našich www stránkách.

Těšíme se na vaši účast při některé z našich dalších výtvarných soutěžích.

 

Číst dál...

Vloženo: úterý, 09 říjen 2018 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Říjnové setkání Kulturní akademie knihovny bude věnováno významné osobnosti české kultury, vynikajícímu režisérovi Zdeňku Podskalskému.

Číst dál...

Vloženo: pondělí, 08 říjen 2018 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Vrcholový sportovec, který se díky svému odhodlání a tvrdé dřině dostal až mezi ty nejlepší - to je Jaroslav Hýzl, který posluchače na říjnové besedě seznámí s příběhem, ve kterém není prostor na to, že někdy „něco nejde“, a povypráví o odvětví triatlonu nazvaném Ironman, což je jedna z nejnáročnějších sportovních disciplín na světě.

Číst dál...

Vloženo: čtvrtek, 04 říjen 2018 0 komentář

U příležitosti letošních oslav stého výročí založení Československé republiky vyhlásila v březnu Městská knihovna v Přerově literární soutěž pro veřejnost s názvem „Stoletá republika v povídkách“. Úkolem soutěžících bylo sepsat povídku zasazenou do staletého období existence republiky, a to ať už založenou na skutečných historických událostech, nebo zcela smyšlenou.

Číst dál...

Vloženo: středa, 03 říjen 2018 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Městská knihovna v Přerově a Muzeum Komenského v Přerově zvou na 7. ročník odborného semináře pro pracovníky knihoven, pedagogické pracovníky a studenty na téma Současná literatura pro děti a její vliv na rozvoj čtenářství.

Číst dál...

Vloženo: úterý, 02 říjen 2018 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Spisovatelka Hana Hindráková si Keňu zamilovala natolik, že se tam stále vrací. Keňa se stala inspirací pro její knihy Děti nikoho, Karibu Keňa, Dobrovolnice a Očarovaná. Během přednášky se přenesete do exotické Keni prostřednictvím fotografií, videa, autorčina vyprávění a úryvků z jejích knih. Součástí besedy bude i prodej originálních afrických šperků, které vyráběly ženy z nairobských chudinských čtvrtí.

Číst dál...

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty