Základy úprav digitální fotografie - II. kurz

Vzhledem k velkému počtu zájemců otevíráme druhý kurz Základy úprav digitální fotografie. Chcete se seznámit se základními pojmy z oblasti digitální fotografie, jako je např. exif, histogram, clona nebo pixel? Rádi byste se naučili stahovat fotografie z digitálního fotoaparátu do počítače a dále je upravovat?

V tom případě navštivte dvě lekce kurzu Základy úprav digitální fotografie, jehož obsahem bude především práce s programem na úpravu fotografií XnView (freewarový program v češtině na prohlížení a editaci fotografií). Pomocí programu se naučíte upravovat jas, kontrast, velikost i barvy pořízeného snímku, odstraňovat červené oči a ukládat fotografie v různých formátech (jpg, bmp, gif, pdf, png, tif atd.) Účastník kurzu se rovněž naučí pracovat i s programy, které jsou součástí operačního systému Windows 10, tj. Průzkumník souborů a Prohlížeč fotografií, a také se dozví důležité informace o možnostech prezentace fotografií na veřejnosti. Každý účastník kurzu bude mít k dispozici notebook, na kterém si všechna probíraná témata vyzkouší.

Lekce počítačového kurzu budou probíhat v úterý v termínech 6. 6. a 13. 6. 2017, a to v době od 16.00 do 18.00 hodin v učebně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově náměstí 36. Kurz se uskuteční pouze v případě jeho naplnění minimálním počtem 7 účastníků.

Cena za celý kurz činí 50 Kč, pro uživatele Městské knihovny v Přerově s platnou registrací činí cena 20 Kč. Poplatek za kurz bude vybrán na první lekci, tj. 6. 6. 2017. Poplatky za neabsolvované lekce se nevracejí.

Na kurz se můžete přihlásit prostřednictvím formuláře na konci stránky nebo ve studovně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám 211/36, popř. na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.

Kapacita kurzu je omezena maximálním počtem 9 účastníků, aby měl každý účastník k dispozici potřebnou výpočetní techniku.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Kurz - Základy úprav digitálních fotografie

Přihláška na přednášku