MU KO SURIN: Thajsko s dětmi a pod stanem

Thajské království je známé jako oblíbená turistická destinace. Jeden by dokonce řekl, že tak oblíbená, až je to pro batůžkáře nepříjemné. Byla by ale škoda tuto zemi při vašich toulkách minout, a to nejen pro její přírodní krásy, ale i milé a přátelské obyvatele. Proč tedy neprožít dovolenou uprostřed přírody, daleko od všeho hluku a shonu moderní civilizace? A že máte děti? Tak je jednoduše vezměte s sebou. Na souostroví Mu Ko Surin se jim bude určitě líbit.

Nezbývá jich sice mnoho, ale ještě stále v Thajsku existují místa chráněná před nájezdy hotelových turistů. Jedním z nich je i Mu Ko Surin Marine National Park v Andamanském moři, ležící 60 km západně od pevniny. Na několika skalnatých ostrůvcích, pokrytých hustou vegetací a tyčících se vysoko nad okolní moře, najdete i několik pláží s jemným pískem, které lemují mělké i hlubší zálivy s křišťálově průzračnou vodou. Souostroví je trvale osídleno pouze kmenem zvaným “Ponoření do vody”, který ještě donedávna patřil mezi mořské nomády.

O své zážitky a zkušenosti z cestování po této exotické zemi se s vámi na květnové besedě rádi podělí Marek a Petra Miholovi.

Přednáška se uskuteční ve středu 24. května 2017 od 17.00 hodin v přednáškovém sále budovy Ministerstva zemědělství v Přerově, Wurmova 2.

Vstupné 20 Kč, uživatelé Městské knihovny v Přerově s platnou registrací mají vstup zdarma.

Těšíme se na vaši návštěvu.

MU KO SURIN: Thajsko s dětmi a pod stanem - beseda s Markem a Petrou Miholovými