Kulturní akademie knihovny - Březen 2017 - Hana Mašková

Březnové setkání Kulturní akademie knihovny bude věnováno vynikající československé krasobruslařce Haně Maškové, jejíž krátký život ukončila před 45 lety tragická autonehoda. Budeme si povídat o jejím dětství, které bylo poznamenáno velmi smutnou rodinnou událostí.

Připomeneme si největší úspěchy, kterých Hana Mašková ve své sportovní kariéře dosáhla. Na ledě dokázala zaujmout svou elegancí a vysokými skoky. Moc často se neusmívala, proto byla nazývána ledovou královnou. Byla vůbec šťastná? Co ji přimělo skončit se soutěžemi a přijmout nabídku bruslit v lední revui? Co všechno obnáší takový krásný a náročný sport, jakým je krasobruslení?  Pokud vás zajímá životní příběh Hany Maškové a chcete zavzpomínat na zlaté časy československého krasobruslení  -  na A. Vrzáňovou, K. Divína, sourozence Romanovy, O. Nepelu a další – přijměte naše pozvání na březnové setkání Kulturní akademie knihovny.

Přednáška se uskuteční v pondělí 27. března 2017 od 13.00 hodin v přednáškové místnosti Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36.

Přihlásit se na ni můžete do pátku 24. 3. 2017 ve studovně Městské knihovny v Přerově, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.

Účastníkem Kulturní akademie knihovny se může stát každý senior ve věku 60+. Všechny přednášky v rámci Kulturní akademie knihovny jsou bezplatné.

Počet účastníků akademie je vzhledem k prostorovým možnostem učebny omezen, proto neváhejte a přihlaste se včas.

Těšíme se na Vaší účast!

Kulturní akademie knihovny - březen 2017