Městská knihovna v Přerově představí své služby seniorům

Na 1. říjen připadá každoročně Mezinárodní den seniorů věnovaný všem starým lidem okolo nás, u jehož příležitosti se letos již počtvrté v Městském domě v Přerově bude konat preventivní, výchovně vzdělávací akce s názvem Senior symposium 2016, na níž se senioři mohou setkat se zástupci nejrůznějších občanských sdružení, neziskových organizací, obecně prospěšných společností, zdravotnických organizací apod., specializujících se na oblast péče právě o seniory. Letošní rok připadá termín konání této seniory hojně vyhledávané společenské akce na úterý 4. října 2016.

Pracovnice Městské knihovny v Přerově coby organizace, jejíž služby využívá značný počet starších občanů, se akce v dopoledních hodinách zúčastní také, aby prezentovaly své služby určené seniorům, kteří budou mít rovněž v tento den jedinečnou možnost zcela bezplatné roční registrace do Městské knihovny v Přerově.

Senioři se tak budou moci na akci seznámit se všemi službami, které jim naše knihovna nabízí, mezi něž patří např. počítačové kurzy pro začátečníky i pokročilé, zvukové knihy pro uživatele se zrakovým postižením, prezenční půjčování denního tisku na bezbariérové pobočce na Velké Dlážce, možnost rozvozu klasických i zvukových knih do domů s pečovatelskou službou nebo půjčování elektronických knih prostřednictvím internetu.

Představena jim bude rovněž Kulturní akademie knihovny, v rámci níž se registrovaní uživatelé knihovny pravidelně setkávají na přednáškách věnovaných kultuře a umění, a také Virtuální Univerzita třetího věku, díky níž mohou aktivní senioři získávat příjemnou kolektivní formou důležité poznatky i v důchodovém věku a zůstat tak neustále v kontaktu se společenským děním.

Jsme rádi, že můžeme být každoročně součástí této akce a již teď se těšíme na setkání se všemi seniory, kteří se zastaví u stánku přerovské knihovny.

Pro ty seniory, kteří nás navštíví a zatím naše služby nevyužívají je připravena bezplatná registrace k využívání služeb Městské knihovny v Přerově na dobu 12 měsíců.

Celý program Senior Symposia 2016 je uveden na stránkách Statutárního města Přerov.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Senior symposium 2016