Týden knihoven 2016

Týden knihoven je opět tady! Městská knihovna v Přerově si v rámci této celorepublikové kampaně připravila pro všechny své příznivce i nové zájemce řadu zajímavých i netradičních aktivit a novinek. Týden knihoven proběhne v týdnu od 3. do 9. října 2016.

Cílem celostátního projektu je podpora knih a čtenářství formou netradičních setkání a aktivit. Přerovská knihovna si v rámci Týdne knihoven připravila několik novinek.

Nově v Týdnu knihoven zavádíme připojení k Wi-Fi na pobočkách Trávník, Předmostí, Velká Dlážka a v půjčovně pro děti na Palackého ul. Každý uživatel s platnou registrací se může v našich knihovnách bezplatně připojit na internet prostřednictvím bezdrátového připojení Wi-Fi. Přineste si tak k nám své notebooky, tablety a chytré telefony a využijte tuto novou nabídku. Přístupové údaje obdržíte u našich pracovnic, které Vám rovněž poradí, jak se k naší Wi-Fi připojit.

Další novinkou pro Týden knihoven je rozšíření služby objednávky knihy z volného výběru prostřednicvím internetu (on-line katalogu) na všechny pobočky v rámci města Přerova. Můžete si tak v klidu domova v našem on-line katalogu vyhledat požadovanou knihu a tu si nechat připravit k vyzvednutí přímo na Vaší oblíbené pobočce. Navíc je tato služba od října 2016 pro všechny zájemce bezplatná.

Stýská se Vám po zvuku tónů ze starých gramofonových desek? Tak přijdte do našeho hudebního oddělení, kde jsme pro Vás instalovali nové zařízení pro přehrávání gramofonových desek. Na výběr je celá řada starších hudebních nahrávek, které budeme postupně doplňovat.

Hrajete si rádi? Do půjčovny pro děti na Palackého ulici jsem doplnili další společenské hry pro hrátky v knihovně i pro zapůjčení domů. Neváhejte a přijďte si k nám vybrat. Seznam všech dostupných her naleznete v našem katalogu.

Tvořivé dílny - 2016 - Týden knihoven Tvořivé dílny - 2016 Kde ženy vládnou

A to není zdaleka vše! Je tu také tradiční čtenářská amnestie, takže kdo má nevrácené knížky s upomínkou, které nejsou vymáhány právní cestou, může si v Týdnu knihoven na všech našich pracovištích zažádat o jejich prominutí. Ale pozor, je potřeba v pořádku vrátit všechny půjčené knihy a další knihovní dokumenty!

Přehled všech akcí Městské knihovny v Přerově v letošním Týdnu knihoven naleznete v našem informačním letáku (PDF).

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Týden knihoven - 2016