Světelné a elektrické jevy v atmosféře

Zajímá vás, jak vzniká a probíhá blesk, jaká je četnost bouřek na naší Zemi, jak se nabíjí bouřkový mrak nebo co se skrývá za existencí jevů jako je aureola, bílá noc, bludný Holanďan, duha, fata morgana, měsíční sloup, polární záře nebo jezerní přelud? Chcete nahlédnout do základů optiky? Navštivte proto přednášku Ing. Petra Karla z přerovské hvězdárny, který vás uvede do problematiky těch nejznámějších a nejzajímavějších optických jevů, se kterými se lze v atmosféře setkat. Beseda bude doplněna o množství poutavých fotografií, ale také grafů četnosti výskytu jednotlivých jevů apod.

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 12. března 2015 v 17.00 hodin v přednáškové místnosti Městské knihovny v Přerově na Žerotínově náměstí 36.

Vstupné 20 Kč, uživatelé Městské knihovny v Přerově s platnou registrací mají vstup zdarma.

Vzhledem k prostorovým možnostem učebny je počet účastníků přednášky omezen.

Přihlásit se můžete osobně ve studovně Městské knihovny v Přerově, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Beseda s Ing. Petrem Karlem - Světelné a elektrické jevy v atmosféře

Jméno:*